Contest 52MC
Luksusowe jachty Contest
Zobacz go w akcji »
Kilkadziesiąt filmów
Luxury Sails na YouTube »
Seabob
Luxury Sails przedstawia
Zabawa dla całej załogi »
Najwyższa jakość na wodzie
Luksusowe jachty Contest
Zobacz jacht Contest 57CS i inne modele »
Jesteś w:    Strona główna  »  Contest Yachts  »  Historia Contest Yachts

Historia Contest Yachts

Ed Conijn, właściciel składu drewna, doskonale znał się na jego obróbce, ale też na zastosowaniu poliestru. Ponieważ był również pasjonatem łodzi i żeglarstwa, naturalnym ruchem było połącznie wiedzy stolarskiej, umiejętności w pracach wykończeniowych, z pasją dla sportów wodnych i rozpoczęcie tworzenia łodzi według własnego pomysłu.

Ed założył firmę Contest Yachts w 1959 roku gdy rozpoznał zapotrzebowanie rynku na wysokiej klasy łodzie produkowane z wykorzystaniem najnowszych technologii. Pierwszym projektem była otwarta dwuosobowa łódź z bocznym mieczem, nazwana Latającym Holendrem, która odniosła natychmiastowy sukces i zapoczątkowała linię łodzi wyścigowych o tej samej nazwie. Zbudowano ponad 600 jednostek tego modelu, co dało stoczni solidne podstawy do dalszego działania.

Następnym ruchem Eda Conijna było rozpoznanie niszy rynkowej i stworzenie szybkiej łodzi żaglowej z kokpitem Contest 25. Kolejne holenderskie jachty Contest 27 i 29 zostały przedstawione na przestrzeni lat '60 i '70, a stocznia, dzięki swojej pasji do innowacji, stała się znana również poza granicami Holandii.

Pod kierownictwem syna Eda, Fritza Conijna, Contest stał się światowej klasy producentem jachtów. Kluczowymi momentami było stworzenie Contesta 33, w którym drążek sterowy zastąpiono kołem. Sukces rynkowy odniósł także zaprojektowany przez Dicka Zaala model 31HT, którego sprzedano ponad 250 sztuk.

Po zwycięstwie jachtu Australia w America's Cup 1983, projektant jego kila skrzydłowego Piet van Oosanen rozpoczął bliską współpracę z Contestem by ulepszyć ergonomię i właściwości hydrodynamiczne kila.

Efektywna praca zespołowa od zawsze była źródłem sukcesu stoczni Contest, a kooperacja ze specjalistami pozwoliła wprowadzić szereg wyjątkowych rozwiązań. W latach '80 stocznia położyła nacisk na produkcję jachtów indywidualnie dostosowywanych pod zamówienie klienta, nawiązując jednocześnie współpracę z projektantami Georgiem Nissenem i Dougiem Petersonem. Szczególną rolę odegrał zespół projektantów Wetzel Brown Partners, dzięki którym wnętrza jachtów Contest są jednocześnie piękne i funkcjonalne.

Rodzina Conijn ma pasję żeglarską we krwi, dlatego wraz z nowym tysiącleciem ster w firmie przekazano trzeciemu pokoleniu, a Arjen Conijn zastąpił swojego ojca. Arjen zdecydował się położyć jeszcze większy nacisk na wygląd i właściwości nautyczne, dzięki czemu projekty jachtów zostały zmodernizowane, jak również powstała zupełnie nowa linia jachtów.

Premiera jachtu Contest 62CS w 2008 pokazała bezkompromisowe podejście stoczni do utrzymania standardów najwyższej jakości i kunszt, który ilustruje jeszcze większy Contest 72CS w 2012. Wraz z najnowszym42-stopowym jachtem i pierwszym jachtem motorowym Contest, który miał swoją premierę w styczniu 2013, rodzina jachtów Contest staje się coraz bardziej różnorodna i jest gotowa na dalsze wyzwania.

Video

Modele
Kontakt
Zapraszamy do kontaktu
+48 501 234 054

Aktualności i wydarzenia

Wydarzenia

Newsletter - zapisz się