Contest 52MC
Luksusowe jachty Contest
Zobacz go w akcji »
Kilkadziesiąt filmów
Luxury Sails na YouTube »
Seabob
Luxury Sails przedstawia
Zabawa dla całej załogi »
Najwyższa jakość na wodzie
Luksusowe jachty Contest
Zobacz jacht Contest 57CS i inne modele »
Jesteś w:    Strona główna  »  News  »  Wydarzenia  »  Sport  »  Formuła 1 Grand Prix Monako

Formuła 1 Grand Prix Monako

Formuła 1 w Monako to jedna z najbardziej prestiżowych i najstarszych imprez tego typu. Pierwszy wyścig odbył się tutaj  w 1929 roku. Grand Prix Monako corocznie organizowany jest przez Automobile Club de Monako. Sesja ćwiczeń odbywa się w czwartek poprzedzający wyścig (we wszystkich pozostałych krajach jest to piątek). W ten sposób ulice Monte Carlo na następny dzień zostają ponownie otwarte dla przyjezdnych, aby mogli oni w pełni wykorzystać spędzany w Monako weekend.

Tor w Monako składa się z ulic Monte Carlo i La Condamine, wliczając w to słynny port. To, że jest on niezwykle wąski i kręty czyni go jednym z najtrudniejszych na świecie. Potrójny mistrz Formuły 1 - Nelson Piquet lubił porównywać wyścig do "jeżdżenia w kółko po swoim salonie", dodając że "wygrana tutaj była warta dwóm w innym miejscu".  To jedyne Grand Prix, które co roku odbywa się na tym samym torze. Warto zauważyć, że rejs obejmuje tunel, co jest kolejnym wyzwaniem dla uczestników wyścigu. Kierowcy muszą bowiem dostosować swoją wizję, kiedy wyjeżdżają w najszybszym miejscu toru i gwałtownie zahamować, przyzwyczajając się w tym samym czasie do światła dziennego.

Podczas weekendowego Grand Prix widzowie ustawiają się wokół toru. Wybudowane są również tymczasowe trybuny. Szczęśliwcy przypływają na jachtach, aby z ich pokładów podziwiać ten niesamowity wyścig w przepięknym otoczeniu.

Główny port Monako-Herkules, z którego można zobaczyć wyścig Formuły 1 słynie ze swojego blasku i przypływających do niego luksusowych jednostek. Wynajem jego nabrzeża jest niezwykle trudne. Pierwszeństwo mają mieszkańcy kraju, którzy zmuszeni są składać specjalne aplikacje, a lista oczekujących na jedno miejsce jest bardzo długa.

Szybkie samochody, najlepsi kierowcy, niezwykły tor, piękne widoki, wspaniała pogoda i luksusowy jacht. Czego można chcieć więcej?

« POWRÓT


Formuła 1 Grand Prix Monako

Aktualności i wydarzenia

Wydarzenia

Newsletter - zapisz się