Contest 52MC
Luksusowe jachty Contest
Zobacz go w akcji »
Kilkadziesiąt filmów
Luxury Sails na YouTube »
Seabob
Luxury Sails przedstawia
Zabawa dla całej załogi »
Najwyższa jakość na wodzie
Luksusowe jachty Contest
Zobacz jacht Contest 57CS i inne modele »
Jesteś w:    Strona główna  »  Ownership  »  Crewed Yacht Ownership

Crewed Yacht Ownership

Program The Moorings z gwarantowanym zyskiem dla jachtów z załogą.

Jako właściciela jachtu z załogą, kapitan doskonale znający akwen, zabierze Cię w miejsca, w których nigdy nie byłeś, podczas gdy wszystkie posiłki przygotuje doświadczony kucharz. Bądź pewien, że pełnoetatowa załoga zapewni całodobową opiekę, nawet gdy będziesz nieobecny.

Dołącz do największej na świecie floty jachtów z załogą. Korzystając z programu The Moorings stajesz się właścicielem doskonale wyposażonego jachtu obsługiwanego przez pełnoetatową załogę pełną pasji.

Komfort all inclusive

Profesjonalny skiper i kucharz, którzy żeglarstwo mają we krwi, zadbają o niepowtarzalny rejs podając Twoje ulubione drinki i przekąski oraz cumując w najpiękniejszych miejscach by podziwiać malownicze zachody słońca.

Ten program to najbardziej luksusowa opcja oferowana przez The Moorings, która uczestnikom rejsu gwarantuje komfort resortu all inclusive.

Twój jacht będzie posiadał dodatkowe wyposażenie niedostępne w innych programach ownership, w tym również sprzęt wodny.

Korzyści dla właściciela

Żeglowanie
Każdego roku korzystasz nawet z 12 tygodni żeglowania swoim jachtem lub dowolną jednostką siostrzaną w dowolnej z naszych lokalizacji na całym świecie. Gwarantujemy, że za każdym razem będzie na Ciebie czekał zadbany jacht gotowy do żeglugi.

Gwarantowany miesięczny dochód
Co miesiąc otrzymujesz stały dochód ustalony w oparciu o lokalizację jachtu, niezależnie od aktywności czarterowej.

Zero kosztów operacyjnych
Jako uczestnik programu The Moorings lub Sunsail nie ponosisz żadnych kosztów operacyjnych. Zajmujemy się wszystkim wraz z opłatami portowymi, ubezpieczeniem, częściami zamiennymi, robocizną i nie tylko. To naprawdę bezstresowy program.

Profesjonalne utrzymanie
Twój jacht będzie utrzymany zgodnie z najbardziej rygorystycznymi standardami w branży bez żadnego kosztu dla Ciebie. Wszystkie prace będą wykonywane przez nasz zespół profesjonalistów w zgodzie z naszymi dokładnymi wskazówkami.

Finansowanie
Moorings zapewnił korzystne relacje z instytucjami finansowymi na każdym z rynków. Opcje finansowania różnią się w poszczególnych krajach. Zapraszamy do kontaktu, a wyjaśnimy szczegóły finansowania.

Czas trwania
Program obejmuje pięć do sześciu sezonów zależnie od lokalizacji jachtu. The Moorings umożliwia wcześniejsze wyjście z programu po uprzednim poinformowaniu z wyprzedzeniem.

Wymiana w rozliczeniu
Co roku duży odsetek właścicieli decyduje się na zakup nowego jachtu The Moorings lub Sunsail zostawiając poprzedni w rozliczeniu. Niektórzy właściciele posiadali kilkanaście jednostek na przestrzeni lat.

Możliwość przedłużenia programu
Możesz otrzymać ofertę umieszczenia jachtu we flocie Footloose Sailing Charters na Karaibach. Doradca skontaktuje się przed końcem kontraktu aby poinformować czy przedłużenie jest możliwe.

Obsługa brokerska
Po zakończeniu programu można zatrzymać jacht dla siebie lub sprzedać. Pracujemy z biurami brokerskimi na całym świecie, które chętnie pomogą w sprzedaży jachtu.

Dodatkowe wyposażenie jachtu
(na przykładzie katamaranu Moorings 5800)
• 14-stopowy ponton z silnikiem 60 KM
• narty wodne i kamizelki ratunkowe
• dwuosobowy kajak
• dwie deski z wiosłami SUP
• sprzęt wędkarski
• kamera cofania
• zmywarka
• odsalarka
• kuchenka mikrofalowa
• podwodne lampy led
• hydrauliczny podnośnik pontonu z platformą kąpielową
• dwa silniki Yanmar 100 KM

więcej informacji o programie The Moorings [EN] »

Program z gwarantowanym zyskiem dostępny jest we wszystkich lokalizacjach poza Grecją i Tajlandią, gdzie można skorzystać z programu Option to Purchase.

1. Zakup jachtu
Kupujący nabywa w pełni wyposażony jacht za cenę całkowitą. Cena zawiera również przeprowadzenie jachtu do bazy, gdzie będzie stacjonował. Cena nie zawiera kosztów rejestracji bandery. Program realizowany jest w krajach, gdzie nie obowiązuje konieczność zapłaty podatku VAT.

2. Firma czarterująca wypłaca właścicielowi comiesięczne transze
Transze na cały okres trwania programu są ustalone przy przystąpieniu do niego i wynoszą:
• ok. 9% ceny zakupu rocznie (1/12 płatna co miesiąc) w przypadku jachtów na Karaibach
• ok. 8% ceny zakupu rocznie (1/12 płatna co miesiąc) w pozostałych lokalizacjach.

3. Firma czarterująca pokrywa wszystkie koszty operacyjne
Utrzymanie, naprawy, części zamienne, ubezpieczenie, opłaty portowe pokrywane są przez firmę czarterującą. Właściciel nie ponosi żadnych kosztów związanych z utrzymaniem jachtu.

4. Koszty jakie ponosi właściciel
• Koszt rejestracji jednostki i bandery wraz z corocznymi opłatami związanymi z nią.
• Gdy właściciel pływa swoim jachtem lub jednostką siostrzaną uiszcza:
- jednorazową opłatę serwisową niezależną od długości rejsu. Opłata obejmuje przygotowanie jachtu, sprzątanie po rejsie, wypożyczenie pontonu z silnikiem i paliwem, lód, pościel, wodę.
- stawkę dzienną za zaprowiantowanie - zawiera pełne wyżywienie i open bar

5. Żeglowanie do 12 tygodni w roku
Do rozliczenia wykorzystania jachtu przez właściciela używany jest system punktowy. Właściciel otrzymuje:
• 42 punkty rocznie do wykorzystania na rezerwacje z wyprzedzeniem - można od razu zaplanować rejsy na następne lata, aż do końca trwania programu
• 42 punkty rocznie do wykorzystania na rezerwacje krótkoterminowe - rezerwacji można dokonać najwcześniej 16 dni przed rejsem, a w niektórych bazach dopiero na 3-7 dni przed rejsem

Dzień użytkowania jachtu poza sezonem kosztuje 1 punkt, a w sezonie 2 punkty. Punkty nie przechodzą na kolejny rok. W czasie użytkowania jachtu właściciel musi być obecny na pokładzie. Za właściciela uznawany jest kupujący oraz jego mąż / żona i dzieci. Możliwy jest wspólny zakupu jachtu przez 2-5 partnerów - wtedy każdy z nich posiada przywileje właściciela, ale nie obejmują one ich rodzin.

Właściciel może sprzedać lub odstąpić maksymalnie 14 punktów do wykorzystania poza sezonem przez osobę trzecią, w takim wypadku właściciel pozostaje odpowiedzialny za wszelkie opłaty i ubezpieczenie wynikające z użytkowania. Uczestnik programu nie może dokupić punktów, ale może skorzystać z czarteru na warunkach ogólnych z rabatem 15%. Okresy trwania sezonu określone są osobno dla poszczególnych lokalizacji.

6. Utrzymanie jachtu i zakończenie programu
Firma czarterowa zajmuje się kompleksowym utrzymaniem i serwisem jachtu wraz z końcowym przeglądem. Wraz ze zbliżającym się końcem programu, uczestnikowi może zostać zaproponowana kontynuacja programu. Uczestnik może zakupić nową jednostkę w rozliczeniu, sprzedać jacht, w czym pomoże broker, lub zachować go dla siebie.

7. Długość programu
Długość kontraktu wynosi ok. 5-6 lat i uzależniona jest od daty przekazania jachtu ze stoczni oraz dat uruchomienia i zakończenia czarterów, które różni się w poszczególnych lokalizacjach. W lokalizacjach śródziemnomorskich program kończy się 31 października, a na Karaibach 30 czerwca. Im wcześniej jacht zostanie zakupiony, tym dłuższy będzie program, przyniesie większe wpływy i więcej punktów do wykorzystania na żeglowanie.

The Moorings i Sunsail współpracuje z dwoma producentami najlepszych jachtów: Grupa Beneteau (jednokadłubowce Beneteau i Jeanneau) oraz Robertson and Caine (katamarany Leopard).

Gwarantujemy, że każdy jacht The Moorings i Sunsail został zaprojektowany i stworzony z myślą o wygodzie i zadowoleniu. Aby zapewnić odpowiedni poziom komfortu, standardowe wyposażenie jachtów zostało rozszerzone i zawiera:

• rozszerzoną elektronikę
• większe lodówki
• system składania żagli lazy jack z wzmocnionymi żaglami
• mocniejsze silniki
• elektryczne windy kotwiczne
• zwiększoną pojemność wody i paliwa
• system audio
• płótno z ochroną UV na bimini i szprycbudzie
• sztywne bimini na katamaranach
• klimatyzacja we wszystkich nowych modelach - zasilana z mariny lub generatorem
• telewizor z odtwarzaczem DVD oraz kuchenka mikrofalowa na wielu modelach jachtów

Utrzymanie

Ustandaryzowana specyfikacja całej floty pozwala utrzymać pełen zapas części zamiennych, dzięki czemu wymiany i naprawy są szybsze, jacht spędza mniej czasu w serwisie, a więcej na morzu. Oznacza to, że jeśli podczas jednego z Twoich rejsów coś będzie wymagało naprawy, nie utkniesz w marinie, jak często zdarza się właścicielom prywatnych łodzi.

Moorings nie ma sobie równych jeśli chodzi o opiekę nad Twoim jachtem. Zespół wyszkolonych techników gwarantuje regularne przeglądy i konserwację. Zapewniona jest także szczegółowa kontrola i serwis przed przekazaniem jachtu na koniec programu.

Program Moorings pozwoli Ci cieszyć się najlepszymi łodziami, doskonałym standardem utrzymania i zarządzaniem przez profesjonalistów.

Leopard 48 - Moorings 4800 C
Leopard  48 - Moorings 4800

Przedstawiamy zwycięzcę nagrody - Moorings 4800 czyli Leopard 48 w wersji czarterowej. Katamaran nastawiony jest na efektywność na wodach morskich oraz wygodę życia żeglarskiego.

Więcej »
Leopard 58 - Moorings 5800 C
Leopard 58 - Moorings 5800

Moorings 5800 to flagowy jacht floty, który został fachowo wykonany przez światowej sławy stocznię Robertson and Caine. Ten luksusowy katamaran pozostaje wierny eleganckiemu i innowacyjnemu stylowi.

Więcej »
Leopard 51 PC - Moorings 514 PC
Leopard 51 PC - Moorings 514 Powercat

Rozwiązania zastosowane w projekcie katamaranu Moorings 514 PC zapewniły mu elegancki wygląd, duży przedni kokpit, dodatkowe przestrzenie na relaks i odpoczynek, okazały pomost nawigacyjny oraz nowoczesne wnętrze.

Więcej »
Korzyści

• luksusowe wyposażenie
• doskonały skiper
• szef kuchni dla smakoszy
• sprzęt do sportów wodnych

Lokalizacje

Morze Śródziemne
Fethiye, Turcja
Turgutreis, Turcja
Split-Agana, Chorwacja

Karaiby
Tortola, Brytyjskie Wyspy Dziewicze
Saint Martin
Saint Lucia
Grenada
Belize

Reszta świata
Abaco, Bahamy
Mahe, Seszele
Raiatea, Polinezja Francuska

Zobacz też
Kontakt

Konrad Tarasiewicz
konrad@luxury-sails.pl
+48 501 234 054

Aktualności i wydarzenia

Wydarzenia

Newsletter - zapisz się