Contest 52MC
Luksusowe jachty Contest
Zobacz go w akcji »
Kilkadziesiąt filmów
Luxury Sails na YouTube »
Seabob
Luxury Sails przedstawia
Zabawa dla całej załogi »
Najwyższa jakość na wodzie
Luksusowe jachty Contest
Zobacz jacht Contest 57CS i inne modele »
Jesteś w:    Strona główna  »  Ownership  »  Option to Purchase

Option to Purchase

Programy z opcją wykupu oferowane przez The Moorings i Sunsail w Grecji i Tajlandii.

Ze względu na uwarunkowania prawne właścicielem jachtu przez okres trwania programu pozostaje lokalna spółka The Moorings / Sunsail, a jacht pływa pod banderą danego kraju. Program wymaga jednorazowej wpłaty 65% ceny jachtu, na które składa się 25% opłaty za uczestnictwo i 40% zaliczki zwracanej w przypadku nieskorzystania z opcji wykupu jachtu po zakończeniu programu.

Korzyści dla uczestnika

Żeglowanie
Każdego roku korzystasz nawet z 12 tygodni żeglowania swoim jachtem lub dowolną jednostką siostrzaną w dowolnej z naszych lokalizacji na całym świecie. Gwarantujemy, że za każdym razem będzie na Ciebie czekał zadbany jacht gotowy do żeglugi.

Duża zniżka na zakup jachtu
Uczestnik programu otrzymuje zniżkę na zakup jachtu

Zero kosztów operacyjnych
Jako uczestnik programu Moorings / Sunsail nie ponosisz żadnych kosztów operacyjnych. Zajmujemy się wszystkim wraz z opłatami portowymi, ubezpieczeniem, częściami zamiennymi, robocizną i nie tylko. To naprawdę bezstresowy program.

Profesjonalne utrzymanie
Twój jacht będzie utrzymany zgodnie z najbardziej rygorystycznymi standardami w branży bez żadnego kosztu dla Ciebie. Wszystkie prace będą wykonywane przez nasz zespół profesjonalistów w zgodzie z naszymi dokładnymi wskazówkami.

Czas trwania
Program obejmuje pięć do sześciu sezonów zależnie od lokalizacji jachtu.

 

Program Option to Purchase dostępny jest w Grecji i Tajlandii, w pozostałych lokalizacjach można skorzystać z jednego z programów z gwarantowanym zyskiem: jachty żaglowe, jachty motorowe, jachty z załogą.

1. Umowa opcji wykupu
Program wymaga jednorazowej wpłaty 65% ceny jachtu. Wpłata podzielona jest na opłatę 25% i zaliczkę 40% ceny jachtu. Właścicielem jachtu pozostaje firma czarterowa. Z tego powodu finansowanie jachtu nie może pochodzić np. z kredytu zabezpieczonego jachtem. Program oferowany jest w krajach, gdzie obcokrajowcy mają utrudnioną możliwość posiadania jachtów.

2. Wybór na zakończenie programu
Co najmniej 12 miesięcy przed zakończeniem programu uczestnik musi powiadomić firmę czarterującą czy skorzysta z opcji wykupu, która polega na bezpłatnym przekazaniu tytułu do jednostki wraz z końcem programu. W tym momencie pojawi się obowiązek podatkowy, który uczestnik pokryje na podstawie aktualnej wartości jachtu. Alternatywnie uczestnik może zdecydować się na zwrot wpłaconej zaliczki, wynoszącej 40% ceny zakupu. Podczas trwania programu nie są wypłacane zyski dla uczestnika.

3. Zakup nowego jachtu w rozliczeniu, sprzedaż jachtu przed końcem programu
W przypadku zakupu nowego jachtu zostawiając poprzedni w rozliczeniu, uczestnik musi najpierw przejąć tytuł do jednostki, z czego wynika konieczność opłacenia należnego podatku. W przypadku chęci odsprzedaży jachtu osobie trzeciej, uczestnik również musi najpierw przejąć tytuł do jednostki. Jedyną możliwością na niezapłacenie podatku jest rezygnacja z opcji wykupu.

4. Koszty jakie ponosi uczestnik
• Gdy uczestnik pływa swoim jachtem lub jednostką siostrzaną uiszcza:
- jednorazową opłatę serwisową niezależną od długości rejsu. Opłata obejmuje przygotowanie jachtu, sprzątanie po rejsie, wypożyczenie pontonu z silnikiem i paliwem, lód, pościel, wodę.
- opcjonalne ubezpieczenie Collision Damage Waiver lub inne chroniące od zdarzeń wynikłych z prowadzenia jachtu - nie dotyczy jachtów z załogą
- stawkę dzienną za zaprowiantowanie - dotyczy tylko jachtów z załogą - zawiera pełne wyżywienie i open bar
• Na zakończenie programu, w razie chęci realizacji opcji wykupu jachtu - podatek VAT liczony od wartości jachtu na końcu programu oraz koszt rejestracji jednostki pod wybraną banderą.
- W Grecji VAT wynosi 15%. Uczestnicy niebędący obywatelami UE mogą unikąć opodatkowania eksportując jacht do Turcji.
- W Tajlandii VAT wynosi 7%. Istnieje możliwość uniknięcia opodatkowania eksportując jacht do Malezji.

5. Żeglowanie do 12 tygodni w roku
Do rozliczenia wykorzystania jachtu przez właściciela używany jest system punktowy. Właściciel otrzymuje:
• 42 punkty rocznie do wykorzystania na rezerwacje z wyprzedzeniem - można od razu zaplanować rejsy na następne lata, aż do końca trwania programu
• 42 punkty rocznie do wykorzystania na rezerwacje krótkoterminowe - rezerwacji można dokonać najwcześniej 16 dni przed rejsem, a w niektórych bazach dopiero na 3-7 dni przed rejsem

Dzień użytkowania jachtu poza sezonem kosztuje 1 punkt, a w sezonie 2 punkty. Punkty nie przechodzą na kolejny rok. W czasie użytkowania jachtu właściciel musi być obecny na pokładzie. Za właściciela uznawany jest kupujący oraz jego mąż / żona i dzieci. Możliwy jest wspólny zakup jachtu przez 2-5 partnerów - wtedy każdy z nich posiada przywileje właściciela, ale nie obejmują one ich rodzin.

Właściciel może sprzedać lub odstąpić maksymalnie 14 punktów do wykorzystania poza sezonem przez osobę trzecią, w takim wypadku właściciel pozostaje odpowiedzialny za wszelkie opłaty i ubezpieczenie wynikające z użytkowania. Uczestnik programu nie może dokupić punktów, ale może skorzystać z czarteru na warunkach ogólnych z rabatem 15%. Okresy trwania sezonu określone są osobno dla poszczególnych lokalizacji. Szczegółowe warunki znajdują się w załączniku do umowy.

6. Utrzymanie jachtu i zakończenie programu
Firma czarterowa zajmuje się kompleksowym utrzymaniem i serwisem jachtu wraz z końcowym przeglądem. Wraz ze zbliżającym się końcem programu, uczestnikowi może zostać zaproponowana kontynuacja programu. Uczestnik może zakupić nową jednostkę w rozliczeniu, sprzedać jacht, w czym pomoże broker, lub zachować go dla siebie.

7. Długość programu
Długość kontraktu wynosi 5-6 lat i uzależniona jest od daty przekazania jachtu ze stoczni oraz dat uruchomienia i zakończenia czarterów, które różnią się w poszczególnych lokalizacjach. W lokalizacjach śródziemnomorskich program kończy się 31 października, a na Karaibach 30 czerwca. Im wcześniej jacht zostanie zakupiony, tym dłuższy będzie program, przyniesie większe wpływy i więcej punktów do wykorzystania na żeglowanie.

The Moorings i Sunsail współpracuje z dwoma producentami najlepszych jachtów: Grupa Beneteau (jednokadłubowce Beneteau i Jeanneau) oraz Robertson and Caine (katamarany Leopard).

Gwarantujemy, że każdy jacht The Moorings i Sunsail został zaprojektowany i stworzony z myślą o wygodzie i zadowoleniu. Aby zapewnić odpowiedni poziom komfortu, standardowe wyposażenie jachtów zostało rozszerzone i zawiera:

• rozszerzoną elektronikę
• większe lodówki
• system składania żagli lazy jack z wzmocnionymi żaglami
• mocniejsze silniki
• elektryczne windy kotwiczne
• zwiększoną pojemność wody i paliwa
• system audio
• płótno z ochroną UV na bimini i szprycbudzie
• sztywne bimini na katamaranach
• klimatyzacja we wszystkich nowych modelach - zasilana z mariny lub generatorem
• telewizor z odtwarzaczem DVD oraz kuchenka mikrofalowa na wielu modelach jachtów

Utrzymanie

Ustandaryzowana specyfikacja całej floty pozwala utrzymać pełen zapas części zamiennych, dzięki czemu wymiany i naprawy są szybsze, jacht spędza mniej czasu w serwisie, a więcej na morzu. Oznacza to, że jeśli podczas jednego z Twoich rejsów coś będzie wymagało naprawy, nie utkniesz w marinie, jak często zdarza się właścicielom prywatnych łodzi.

Moorings nie ma sobie równych jeśli chodzi o opiekę nad Twoim jachtem. Zespół wyszkolonych techników gwarantuje regularne przeglądy i konserwację. Zapewniona jest także szczegółowa kontrola i serwis przed przekazaniem jachtu na koniec programu.

Program Moorings pozwoli Ci cieszyć się najlepszymi łodziami, doskonałym standardem utrzymania i zarządzaniem przez profesjonalistów.

Leopard 43 PC - Moorings 433 PC
Leopard 43 PC - Moorings 433 Powercat

Moorings 433 PC posiada duży flybridge z grillem, barem i bezpośrednim dostępem do znajdującej się na dziobie platformy do opalania. Wewnątrz, z przodu znajduje się kuchnia, a za nią umiejscowiony jest stół z kanapą zwróconą do przodu.

Więcej »
Leopard 51 PC - Moorings 514 PC
Leopard 51 PC - Moorings 514 Powercat

Rozwiązania zastosowane w projekcie katamaranu Moorings 514 PC zapewniły mu elegancki wygląd, duży przedni kokpit, dodatkowe przestrzenie na relaks i odpoczynek, okazały pomost nawigacyjny oraz nowoczesne wnętrze.

Więcej »
Korzyści

• rozszerzony pakiet wyposażenia jachtu
• dostęp do ponad 20 lokalizacji
• duża zniżka na zakup
• profesjonalna opieka nad jachtem

Lokalizacje

Morze Śródziemne
Korfu, Grecja
Lefkada, Grecja
Ateny-Zea, Grecja

Reszta świata
Phuket, Tajlandia

Zobacz też
Kontakt

Konrad Tarasiewicz
konrad@luxury-sails.pl
+48 501 234 054

Aktualności i wydarzenia

Wydarzenia

Newsletter - zapisz się