Contest 52MC
Luksusowe jachty Contest
Zobacz go w akcji »
Kilkadziesiąt filmów
Luxury Sails na YouTube »
Seabob
Luxury Sails przedstawia
Zabawa dla całej załogi »
Najwyższa jakość na wodzie
Luksusowe jachty Contest
Zobacz jacht Contest 57CS i inne modele »
Jesteś w:    Strona główna  »  Ownership  »  Sailing Yacht Ownership

Sailing Yacht Ownership

Programy The Moorings i Sunsail z gwarantowanym zyskiem dla jachtów żaglowych

Dzięki wyborowi lokalizacji na całym świecie, żeglowanie w nowych egzotycznych miejscach stanie się rzeczywistością. Flota obejmuje jachty jednokadłubowe Beneteau i Jeanneau oraz wyłączny dostęp do renomowanych katamaranów Leopard ze stoczni Robertson & Caine.

Bezstresowy program

Posiadanie jachtu żaglowego w programie The Moorings lub Sunsail jest najbardziej efektywnym kosztowo sposobem by posiadać łódź marzeń bez obowiązków i wydatków związanych z tradycyjnym zakupem i utrzymaniem.

Zarządzanie jachtem przez firmy czarterowe The Moorings lub Sunsail, gwarantuje Ci, że przyjedziesz na nieskazitelny jacht i nigdy nie będziesz musiał martwić się o utrzymanie i koszty operacyjne. Otrzymujesz gwarantowany przychód każdego miesiąca oraz korzystasz z obszernego użytkowania swojej jednostki lub siostrzanego jachtu w lokalizacjach na całym świecie. Nikt nie proponuje lepszych rozwiązań niż Moorings i Sunsail.

Sukces programu jest wynikiem poświęcenia by sprostać oczekiwaniem zarówno właścicieli, jak i klientów czarterowych. Jachty i ich wyposażenie są starannie wybrane, a lokalizacje określone. Łodzie wprowadzane są do systemów rezerwacyjnych wiele miesięcy przed dostawą. Zaawansowany system rezerwacji i zarządzania jachtem pozwala na dokładne śledzenie aktywności Twojego jachtu w czasie rzeczywistym.

Korzyści dla właściciela

Jako właściciel jachtu w programie The Moorings lub Sunsail otrzymasz poniższe korzyści:

Żeglowanie
Każdego roku korzystasz nawet z 12 tygodni żeglowania swoim jachtem lub dowolną jednostką siostrzaną w dowolnej z dostępnych lokalizacji na całym świecie. Gwarantujemy, że za każdym razem będzie na Ciebie czekał zadbany jacht gotowy do żeglugi.

Gwarantowany miesięczny dochód
Co miesiąc otrzymujesz stały dochód ustalony w oparciu o lokalizację jachtu, niezależnie od aktywności czarterowej.

Brak kosztów operacyjnych
Jako uczestnik programu The Moorings lub Sunsail nie ponosisz żadnych kosztów operacyjnych. Firmy czarterowe zajmujemą się wszystkim wraz z opłatami portowymi, ubezpieczeniem, częściami zamiennymi, robocizną i nie tylko. To naprawdę bezstresowy program.

Profesjonalne utrzymanie
Twój jacht będzie utrzymany zgodnie z najbardziej rygorystycznymi standardami w branży bez żadnego kosztu dla Ciebie. Wszystkie prace będą wykonywane przez zespół profesjonalistów w zgodzie z dokładnymi wskazówkami firmy czarterowej.

Finansowanie
The Moorings i Sunsail zapewniły korzystne relacje z instytucjami finansowymi na każdym z rynków. Opcje finansowania różnią się w poszczególnych krajach. Zapraszamy do kontaktu, a wyjaśnimy szczegóły finansowania.

Czas trwania
Program obejmuje pięć do sześciu sezonów zależnie od lokalizacji jachtu. The Moorings i Sunsail umożliwiają wcześniejsze wyjście z programu po uprzednim poinformowaniu z wyprzedzeniem.

Wymiana w rozliczeniu
Co roku duży odsetek właścicieli decyduje się na zakup nowego jachtu The Moorings lub Sunsail zostawiając poprzedni w rozliczeniu. Niektórzy właściciele posiadali kilkanaście jednostek na przestrzeni lat.

Możliwość przedłużenia programu
Możesz otrzymać ofertę umieszczenia jachtu we flocie Footloose Sailing Charters na Karaibach po zakończeniu programu. Doradca skontaktuje się przed końcem kontraktu aby poinformować czy przedłużenie jest możliwe.

Obsługa brokerska
Po zakończeniu programu można zatrzymać jacht dla siebie lub sprzedać. Partnerskie biura brokerskiena całym świecie chętnie pomogą w sprzedaży jachtu.

Program z gwarantowanym zyskiem dostępny jest we wszystkich lokalizacjach poza Grecją i Tajlandią, gdzie można skorzystać z programu Option to Purchase.

1. Zakup jachtu
Kupujący nabywa w pełni wyposażony jacht za cenę całkowitą. Cena zawiera również przeprowadzenie jachtu do bazy, gdzie będzie stacjonował. Cena nie zawiera kosztów rejestracji bandery. Program realizowany jest w krajach, gdzie nie obowiązuje konieczność zapłaty podatku VAT.

2. Firma czarterująca wypłaca właścicielowi comiesięczne transze
Transze na cały okres trwania programu są ustalone przy przystąpieniu do niego i wynoszą:
• ok. 9% ceny zakupu rocznie (1/12 płatna co miesiąc) w przypadku jachtów na Karaibach
• ok. 8% ceny zakupu rocznie (1/12 płatna co miesiąc) w pozostałych lokalizacjach.

3. Firma czarterująca pokrywa wszystkie koszty operacyjne
Utrzymanie, naprawy, części zamienne, ubezpieczenie, opłaty portowe pokrywane są przez firmę czarterującą. Właściciel nie ponosi żadnych kosztów związanych z utrzymaniem jachtu.

4. Koszty jakie ponosi właściciel
• Koszt rejestracji jednostki i bandery wraz z corocznymi opłatami związanymi z nią.
• Gdy właściciel pływa swoim jachtem lub jednostką siostrzaną uiszcza:
- jednorazową opłatę serwisową niezależną od długości rejsu. Opłata obejmuje przygotowanie jachtu, sprzątanie po rejsie, wypożyczenie pontonu z silnikiem i paliwem, lód, pościel, wodę,
- opcjonalne ubezpieczenie Collision Damage Waiver lub inne chroniące od zdarzeń wynikłych z prowadzenia jachtu.

5. Żeglowanie do 12 tygodni w roku
Do rozliczenia wykorzystania jachtu przez właściciela używany jest system punktowy. Właściciel otrzymuje:
• 42 punkty rocznie do wykorzystania na rezerwacje z wyprzedzeniem - można od razu zaplanować rejsy na następne lata, aż do końca trwania programu,
• 42 punkty rocznie do wykorzystania na rezerwacje krótkoterminowe - rezerwacji można dokonać najwcześniej 16 dni przed rejsem, a w niektórych bazach dopiero na 3-7 dni przed rejsem.

Dzień użytkowania jachtu poza sezonem kosztuje 1 punkt, a w sezonie 2 punkty. Punkty nie przechodzą na kolejny rok. W czasie użytkowania jachtu właściciel musi być obecny na pokładzie. Za właściciela uznawany jest kupujący oraz jego mąż / żona i dzieci. Możliwy jest wspólny zakup jachtu przez 2-5 partnerów - wtedy każdy z nich posiada przywileje właściciela, ale nie obejmują one ich rodzin.

Właściciel może sprzedać lub odstąpić maksymalnie 14 punktów do wykorzystania poza sezonem przez osobę trzecią, w takim wypadku właściciel pozostaje odpowiedzialny za wszelkie opłaty i ubezpieczenie wynikające z użytkowania. Uczestnik programu nie może dokupić punktów, ale może skorzystać z czarteru na warunkach ogólnych z rabatem 15%. Okresy trwania sezonu określone są osobno dla poszczególnych lokalizacji.

6. Utrzymanie jachtu i zakończenie programu
Firma czarterowa zajmuje się kompleksowym utrzymaniem i serwisem jachtu wraz z końcowym przeglądem. Wraz ze zbliżającym się końcem programu, uczestnikowi może zostać zaproponowana kontynuacja programu. Uczestnik może zakupić nową jednostkę w rozliczeniu, sprzedać jacht, w czym pomoże broker, lub zachować go dla siebie.

7. Długość programu
Długość kontraktu wynosi 5-6 lat, uzależniona jest od daty przekazania jachtu ze stoczni, daty uruchomienia czarterów i daty zakończenia, która różni się w poszczególnych lokalizacjach. W lokalizacjach śródziemnomorskich program kończy się 31 października, a na Karaibach 30 czerwca. Im wcześniej jacht zostanie zakupiony, tym dłuższy będzie program, przyniesie większe wpływy i więcej punktów do wykorzystania na żeglowanie.

The Moorings i Sunsail współpracuje z dwoma producentami najlepszych jachtów: Grupa Beneteau (jednokadłubowce Beneteau i Jeanneau) oraz Robertson and Caine (katamarany Leopard).

Gwarantujemy, że każdy jacht The Moorings i Sunsail został zaprojektowany i stworzony z myślą o wygodzie i zadowoleniu. Aby zapewnić odpowiedni poziom komfortu, standardowe wyposażenie jachtów zostało rozszerzone i zawiera:

• rozszerzoną elektronikę
• większe lodówki
• system składania żagli lazy jack z wzmocnionymi żaglami
• mocniejsze silniki
• elektryczne windy kotwiczne
• zwiększoną pojemność wody i paliwa
• system audio
• płótno z ochroną UV na bimini i szprycbudzie
• sztywne bimini na katamaranach
• klimatyzacja we wszystkich nowych modelach - zasilana z mariny lub generatorem
• telewizor z odtwarzaczem DVD oraz kuchenka mikrofalowa na wielu modelach jachtów

Utrzymanie

Ustandaryzowana specyfikacja całej floty pozwala utrzymać pełen zapas części zamiennych, dzięki czemu wymiany i naprawy są szybsze, jacht spędza mniej czasu w serwisie, a więcej na morzu. Oznacza to, że jeśli podczas jednego z Twoich rejsów coś będzie wymagało naprawy, nie utkniesz w marinie, jak często zdarza się właścicielom prywatnych łodzi.

The Moorings i Sunsail nie mają sobie równych jeśli chodzi o opiekę nad Twoim jachtem. Zespół wyszkolonych techników gwarantuje regularne przeglądy i konserwację. Zapewniona jest także szczegółowa kontrola i serwis przed przekazaniem jachtu na koniec programu.

Programy The Moorings i Sunsail pozwolą Ci cieszyć się najlepszymi łodziami, doskonałym standardem utrzymania i zarządzaniem przez profesjonalistów.

Jeanneau Sun Odyssey 419 - Sunsail 41
Jeanneau Sun Odyssey 419 - Sunsail 41

Nagradzana konstrukcja jachtu Sunsail 41 (Jeanneau Sun Odyssey 419) jest idealnie zbalansowana i posiada przestronny kokpit z dwoma kołami sterowymi.

Więcej »
Beneteau Oceanis 45 - Moorings 45.3
Beneteau Oceanis 45 - Moorings 45.3

Jacht Beneteau w wersji czarterowej z trzema kabinami, którego projekt gwarantuje wygodę i dobre właściwości nautyczne. Jacht posiada kabiny z łazienkami, duży salon i dobrze wyposażoną kuchnię.

Więcej »
Sun Odyssey 469 - Sunsail 47
Sun Odyssey 469 - Sunsail 47

Jacht Sunsail 47 to doskonały wybór na dłuższe pełnomorskie rejsy. Pokład został zaprojektowany z myślą o elegancji i wygodzie załogi.


Wersja 3 i 4-kabinowa

Więcej »
Sun Odyssey 509 - Sunsail / Moorings 51.4
Sun Odyssey 509 - Sunsail / Moorings 51.4

Zaprojektowany przez Jeanneau jacht Sun Odyssey 509 łączy przestronne wnętrze z doskonałymi osiągami. Największy jednokadłubowiec Moorings dostępny w programie posiada 4 wygodne kabiny i 4 łazienki.

Więcej »
Leopard 40 - Moorings 4000
Leopard 40 - Moorings 4000

Moorings 4000 to czarterowa wersja innowacyjnego i finezyjnie wykonanego katamaranu Leopard 40, który z całą pewnością rozgrzeje krew wszystkim tym, którzy są zainteresowani nową jednostką  w klasie ponad 12 metrów.

Więcej »
Leopard 48 - Moorings 4800
Leopard 48 - Moorings 4800

Przedstawiamy Moorings 4800 czyli Leopard 48 w wersji czarterowej. Katamaran nastawiony jest na efektywność na wodach morskich oraz wygodę życia żeglarskiego.

oszczędność na początku: 30 000 EUR
wypłata co miesiąc: 4 838 EUR
zysk całkowity: 145 000 EUR

Więcej »
Leopard 58 - Moorings 5800
Leopard 58 - Moorings 5800

Moorings 5800 to flagowy jacht floty, który został fachowo wykonany przez światowej sławy stocznię Robertson and Caine. Ten luksusowy katamaran pozostaje wierny eleganckiemu i innowacyjnemu stylowi.

Więcej »
Korzyści

• rozszerzony pakiet wyposażenia jachtu
• dostęp do ponad 20 lokalizacji
• gwarantowany comiesięczny przychód
• profesjonalna opieka nad jachtem

Lokalizacje

Morze Śródziemne
Fethiye, Turcja
Gocek, Turcja
Turgutreis, Turcja
Split-Agana, Chorwacja
Dubrownik, Chorwacja

Karaiby
Tortola, Brytyjskie Wyspy Dziewicze
Saint Martin
Saint Lucia
Grenada
Belize

Reszta świata
Abaco, Bahamy
Mahe, Seszele
Raiatea, Polinezja Francuska
Hamilton Island, Australia
Port Solent, Wlk Brytania

Zobacz też
Kontakt

Konrad Tarasiewicz
konrad@luxury-sails.pl
+48 501 234 054

Aktualności i wydarzenia

Wydarzenia

Newsletter - zapisz się