Contest 50CS
14.99 m | |
Jesteś w:    Strona główna  »  Contest Yachts  »  Contest 50CS

Jacht żaglowy Contest 50CS

Dzięki projektowi Georga Nissena, który zadbał o czyste linie, niebanalny takielunek, obszerną powierzchnię żagli i niską wagę, Contest 50CS jest niezwykle łatwy w prowadzeniu we dwoje, zapewniając jednocześnie wysokie prędkości średnie w każdych warunkach.

Szerokie przejścia i schowane fały sprawiają, że pokład jest uporządkowany i przestronny. Płetwa sterowa i zmniejszony trójkąt dziobowy zapewniają wyjątkową zwrotność, dzięki której można z łatwością szybko halsować. Bardzo przestronny i dobrze osłonięty kokpit z wbudowanym stołem to kolejna doceniana zaleta tego jachtu.

Model 50CS jest kolejnym etapem ewolucji marki Contest, która od lat kładzie coraz większy nacisk na wydajność i osiągi z zachowaniem wygody i wytrzymałości, z których słyną jachty Contest.

Już przy pierwszym spotkaniu Contest 50CS zachwyca pięknem, sportowym charakterem i finezją z jaką został wykonany. Jednak jakość tego jachtu to wiele więcej niż pierwsze wrażenie. Kadłub został stworzony z zastosowaniem rewolucyjnej technologii iniekcji próżniowej Conyplex oraz zaawansowanej metody elementów skończonych, która zwykle używana jest w przemyśle lotniczym i kosmicznym.

Efektem zastosowanych rozwiązań jest mocniejszy, bardziej wytrzymały i przede wszystkim lekki jacht. Kolejne oszczędności masy dało wykorzystanie przegród z płyt piankowych.
Płaski kształt kadłuba, wyważony ster i opcjonalny kil skrzydłowy według projektu Pieta van Oossanena nadają Contestowi 50CS inny wymiar żeglarstwa. Zaawansowane technologie i proste rozwiązania projektowe spełniają wszelkie oczekiwania jakim musi sprostać nowoczesny jacht.

Zastosowane rozwiązania przypadły do gustu koneserom i sprawiają, że na jachcie poczujesz się jak w domu. Właz z poręczną osłoną z plexiglasu chroni wejście do salonu przed wodą, wnętrze jest wysokie i przestronne, łóżka są wyjątkowo długie i wygodne, a doskonale wykończone schowki zapewniają dużo miejsca.

    DODATKOWE INFORMACJE
  • wyporność: 17 500 kg
  • paliwo: 638 l
  • woda: 714 l

  • maszt nad wodą: 23.55 m
  • grot: 67 m²
  • genua 114%: 58 m²
Life.
Style.
Sailing.

Magazyn Yachting Blue

Recenzja jachtu Contest 50CS w niemieckim magazynie Yachting Blue

Pobierz pdf i przeczytaj artykuł po niemiecku [3.9 MB]

Parametry
Kajut Załoga
2/3 6
Długość 14.99 m
Szerokość 4.58 m
Zanurzenie 2.15 m
Typ Jacht żaglowy
Rok budowy
Prędkość max węzłów
Autonomia/zasięg mil
Stocznia Contest Yachts
Rejon latem
Rejon zimą
Silnik Yanmar 110 KM
Projektant
Cena od
BROSZURA W PDF
Pozostałe modele
Kontakt

Konrad Tarasiewicz
konrad@luxury-sails.pl
+48 501 234 054

Aktualności i wydarzenia

Wydarzenia

Newsletter - zapisz się