Contest 52MC
Luksusowe jachty Contest
Zobacz go w akcji »
Kilkadziesiąt filmów
Luxury Sails na YouTube »
Seabob
Luxury Sails przedstawia
Zabawa dla całej załogi »
Najwyższa jakość na wodzie
Luksusowe jachty Contest
Zobacz jacht Contest 57CS i inne modele »
Jesteś w:    Strona główna  »  Regiony żeglarskie  »  Australia

Australia

Australia charakteryzuje się przede wszystkim wielkim bogactwem naturalnych skarbów - licznych wysp i wysepek, Wielkiej Rafy Koralowej, lagun i plaż, przez co jest idealnym miejscem dla żeglarzy!

Australia to szósty co do wielkości kraj na świecie i jedyny zajmujący cały kontynent, leżący nad Oceanem Spokojnym i Indyjskim. Największą atrakcją turystyczną jest Wielka Rafa Koralowa na północnym wybrzeżu. Większość wysp jest niezamieszkana i jako parki narodowe objęte ochroną, dlatego też jest to doskonałe miejsce dla zwolenników zupełnego wyciszenia z dala od cywilizacji.

Podczas rejsu można tu odpoczywać na wodzie, na plaży i uprawiać różnorodne sporty przez cały rok. Wielkość kontynentu sprawia, iż poszczególne jego rejony są bardziej atrakcyjne w różnych porach. Australia to idealne miejsce do żeglarskiej ucieczki!
Informacje o regionie

Australia cechuje się zróżnicowaną pogodą. Północna część, leżąca najbliżej równika ma klimat tropikalny i temperatura wynosi tu zawsze 30°C. Pora deszczowa trwa tu od listopada do kwietnia. Wschodnie wybrzeże Australii jest wilgotne, a najbardziej obfite opady występują w okresie od listopada do kwietnia. W zimie słupek rtęci spada w ciągu dnia do 20°C, a lipiec to najzimniejszy miesiąc.

Plażowanie na północnym wybrzeżu urządzać można przez cały rok (temperatura wody od 24 do 29°C). Najkorzystniejsze warunki panują tam od maja do połowy października (pora sucha).

Południe Australii ma wyraźne cztery pory roku. Lato jest ciepłe z temperaturami sięgającymi 30°C. Najwięcej deszczu spada w okresie zimowym, który trwa od maja do września. Lipiec jest najchłodniejszym miesiącem i w ciągu dnia temperatura wynosi około 15°C.Australia


Aktualności i wydarzenia

Wydarzenia

Newsletter - zapisz się