podziwiając rajskie krajobrazy
ODPOCZNIESZ OD CODZIENNOŚCI
jakiego wcześniej nie znałeś
ODKRYJESZ NOWE HORYZONTY, POSMAKUJESZ ŻYCIA
Jesteś w:    Strona główna  »  Regiony żeglarskie  »  Chorwacja

Chorwacja

Adriatyk zachwyca wieloma kolorami - błękit, lazur i turkus wspaniale kontrastują z zielonymi drzewami piniowymi i białymi skałami wapiennymi. Krystaliczna woda zachęca do spędzenia dnia pływając i obserwując podwodne życie, a skąpane w południowym słońcu plaże to idealne miejsce na prawdziwie południowy relaks – z koszem fig i melonów oraz kieliszkiem lokalnego białego wina.

Dla żeglarzy to śródziemnomorski raj. Jak mało gdzie w Europie można tu spędzić czas, łącząc żeglugę z poznawaniem przepięknych miast o bogatej historii, ciekawej architekturze, przyjaznym klimacie i przepysznej kuchni.

 

Atrakcje

Archipelag Kornaty to wymarzone miejsce dla żeglarzy, miłośników przyrody oraz osób szukających ciszy i spokoju na bezludnych wysepkach. Poza wypoczynkiem na brzegu warto spędzić dzień na eksploracji jednej z wysp poprzecinanych kamiennymi murkami wyznaczającymi pastwiska.

Tonący w zieleni Park Narodowy Krka zachwyca kaskadami i wodospadami, którymi wody rzeki Krka spływają z wapiennych skał. Spośród siedmiu krasowych wodospadów za najpiękniejszy uznawany jest Skradinski Buk. Na teren parku najlepiej dojechać rowerem lub dopłynąć statkiem turystycznym ze Skradinu. W parku wyznaczono kąpielisko, dlatego chętni na kąpiel mogą zabrać ze sobą ręcznik.

Trogir nazywany jest Małą Wenecją. Jego położenie na niewielkiej wyspie, dlatego z daleka przypomina zamek na wodzie. Układ ulic pochodzi jeszcze z czasów greckich, a cała zabudowa została wpisana na listę UNESCO. W domach wzniesionych przez mistrzów sztuki kamieniarskiej mieszczą się nastrojowe kawiarnie. Spośród zabytków zachwyca piętnastowieczny wenecki Pałac Stafileo. Wzdłuż nabrzeża prowadzi promenada, która jest doskonałym miejscem na relaks w cieniu palm.

Hvar nazywany jest królową chorwackich wysp. Linia brzegowa tej podłużnej wyspy to 270 km. Wybrzeże południowe est strome i skaliste, a północne obfituje w zatoczki i płaskie półwyspy. Hvar słynie z uprawy lawendy, która porasta zbocza wyspy. Warto odwiedzić miejscowości Stari Grad i Hvar.

Dubrownik uznawany za perłę Adriatyku przyciąga wszystkich ciekawych jego bogatej historii. Warto wybrać się na spacer po murach miejskich, z których pięknie prezentuje się kryta dachówką zabudowa miasta. Jeszcze lepszy widok jest z górującego nad miastem wzniesienia Srdż, na które prowadzi przyjemna trasa piesza.

 

Flota

Flota w Chorwacji »

 

Marina Agana

W bazie The Moorings i Sunsail stacjonują jachty i katamarany żaglowe oraz katamarany motorowe.

Agana to idealna baza startowa, z której można rozpocząć rejs po środkowej części chorwackiego wybrzeża. Szczególnie polecamy zobaczenie tętniącego życiem miasta Split oraz wysp: Šolta, Hvar, Vis i Brač, a także wybranie się na północ i wpłynięcie do pięknego Szybeniku oraz Skradinu położonego nad rzeką Krka.

Położenie

Adres
Marina Agana
Dr. Franje Tudmana 5
21222 Marina, Croatia

Marina znajduje się w miasteczku Marina, 13 km na zachód od Trogiru i 20 km od lotniska w Splicie. Transfer z lotniska Split zajmuje jedynie 25 minut. Parking dla samochodów osobowych w marinie kosztuje 35 EUR/tydz

Przyjazd i wyjazd

Zaokrętowanie: łodzie są gotowe na przyjęcie gości o 15:00
Odprawa: spotkanie umawiane jest na 13:30, wszyscy główni czarterujący muszą wziąć udział w odprawie
Powrót do bazy: o 17:00 łódź musi być zacumowana oraz gotowa do zdania
Wyokrętowanie: 8:00

Procedura późnego przyjazdu
Personel bazy będzie na Ciebie oczekiwał do 21:00. Po tej godzinie w recepcji znajdziesz informację wskazującą Twój jacht. Jacht będzie otwarty i oznaczony Twoim imieniem. Wyposażenie będzie gotowe do użycia w nocy. Personel będzie do Twojej dyspozycji od 8:30 by przekazać Ci łódź.

Godziny otwarcia
poniedziałek – czwartek 9:00-17:00
piątek 9:00-20:00
sobota 8:00-20:30
niedziela 9:00-12:00 tylko zaokrętowanie

Sezon

Marina otwarta jest od 1 marca do 30 listopada

Internet

Jachty stacjonujące w bazie Agana wyposażone są w internet WiFi (bezpłatny transfer 1 GB/tydzień)

Restauracje

Mariana Agana znajduje się w centrum uroczej miejscowości z kilkoma dobrymi restauracjami np. Bijeli Galeb czy Kurtelinovi Dvori.

Lokalna informacja turystyczna: +385 983 605 96
Informacje o regionie

Na wybrzeżu Chorwacji panuje łagodny klimat śródziemnomorski. Latem, w ciągu dnia jest słonecznie, noce zaś przynoszą przyjemne orzeźwienie. Temperatura wody na początku sezonu wynosi ok. 20 st., w sierpniu zaś dochodzi do 26. Do Chorwacji najlepiej wybrać się między połową maja, a końcem czerwca, kiedy kwitnie żółty janowiec oraz we wrześniu, gdy mijają największe upały, morze jednak nadal pozostaje ciepłe. Jesienią wiatr bora przynosi zmianę pogody na chłodniejszą i wzburza wodę.

Wzdłuż 1777 km wybrzeża rozsypane są 1184 wyspy. Wśród z nich znajdują się te wielkie (jak np. Brac), a także malutkie, zamieszkałe i nieprzystępne dla turystów oraz takie, które nadają się jedynie na pastwiska dla owiec. Historyczne starówki morskich miast zapierają dech w piersiach i zachwycają swoją architekturą. Wiele z nich (np. bajeczna Korcula) zdecydowanie najlepiej prezentuje się, kiedy jest oglądana z wody. 01.07.2013 r. Chorwacja wstąpiła do Unii Europejskiej, dzięki czemu obywatele Polski mogą przekraczać jej granicę, posługując się dowodem osobistym.

Walutą Chorwacji jest kuna (HRK) 1 EURO= ok. 7,36 HRK

W Chorwacji obowiązuje ta sama strefa czasowa, co w Polsce (UTC+1)

Aktualna godzina w ChorwacjiChorwacja


Aktualności i wydarzenia

Wydarzenia

Newsletter - zapisz się