Contest 52MC
Luksusowe jachty Contest
Zobacz go w akcji »
Kilkadziesiąt filmów
Luxury Sails na YouTube »
Seabob
Luxury Sails przedstawia
Zabawa dla całej załogi »
Najwyższa jakość na wodzie
Luksusowe jachty Contest
Zobacz jacht Contest 57CS i inne modele »
Jesteś w:    Strona główna  »  Regiony żeglarskie  »  Kanada

Kanada

Kanada położona jest w Ameryce Północnej, otoczona wodami Oceanu Atlantyckiego na wschodzie, Oceanem Spokojnym na zachodzie oraz Oceanem Arktycznym na północy. Na wybrzeżu czeka na żeglarzy najczęściej na świecie fotografowana latarnia morska, stojąca niczym strażnik na granitowym klifie.

Główna destynacja żeglarskich podróży mieści się na zachodnim wybrzeżu - Kolumbii Brytyjskiej. Jest to idealne miejsce, gdzie można jednocześnie uprawiać pełnomorskie żeglarstwo, surfing, spływy kajakowe, nurkowanie czy wędkarstwo. Urozmaicona linia brzegowa, bliskość dziesiątek małych i większych wysp oraz liczne mariny dają możliwość odskoczni od cywilizacji na naszym jachcie.

Wyspa Vancouver jest największą z wysp zachodniego wybrzeża Ameryki Północnej. Wyspa słynie z wielorybów, które można obserwować w trakcie wypraw z Victorii, Tofino i Ucluelet, a Park Narodowy Pacific Rim jest największym centrum obserwacji waleni w Kanadzie. Woda między Wyspą Vancouver, a miastem o tej samej nazwie jest wyjątkowo ciepła, ponieważ spotykają się tam prądy pływowe opływające wyspę z dwóch stron, od północy i południa.
Informacje o regionie

Pogoda panująca w Kanadzie różni się w zależności od regionu, w którym się znajdujemy. Południowa część Kanady charakteryzuje się łagodniejszym klimatem, z ciepłymi wiatrami i upalną pogodą. Jest to region znajdujący się pod silnym wpływem klimatu umiarkowanego ciepłego. Północna część kraju to tereny zimne, w których góruje klimat subpolarny i polarny.

Temperatury są skrajne, w zależności od części kontynentu. Na południu Kanady w lipcu temperatura dochodzi do 21°C, w północnej części Kanady temperatura w styczniu spada nawet do -35°C.Kanada


Aktualności i wydarzenia

Wydarzenia

Newsletter - zapisz się