Seszele
Seszele
Seszele
Seszele
Seszele
Seszele
Jesteś w:    Strona główna  »  Regiony żeglarskie  »  Seszele

Seszele

Żeglarze od wieków zatrzymywali się na Seszelach, które były celem arabskich kupców, europejskich odkrywców oraz piratów pływających po wodach Oceanu Indyjskiego. Obecnie Seszele są turystycznym rajem, który najlepiej odkrywać żeglując po archipelagu. Niebieski ocean jak ze snu i soczyste, okazałe kokosy, które można jeść do woli. Do tego doskonałe warunki do plażowania i leniwego wypoczynku. Raj w tropikach albo najpiękniejsze wyspy na świecie – te dwa określenia najlepiej oddają charakter Seszeli.

Spośród ponad stu wysp Seszeli, 41 wchodzi w skład Wysp Wewnętrznych. Do największych i jednocześnie najczęściej odwiedzanych należą Mahe, Praslin, Silhouette i La Digue. To granitowe wyspy porośnięte bujną roślinnością z ukrytymi w zatokach rajskimi plażami.

Niesamowita przyroda i dziewiczy krajobraz, na który składają się bazaltowe skały o fantazyjnych kształtach i małe zatoczki z delikatnym, aksamitnym w dotyku, prawie białym piaskiem. Poczujesz się jak w raju, żeglując pomiędzy maleńkimi i bardzo malowniczymi wysepkami, ciesząc się krystalicznie czystą wodą, dzięki której możesz obserwować barwny podwodny świat.

Na Seszelach nie znajdziesz nic, co zwykle przyciąga turystów, monumentalnych zabytków czy spektakularnych atrakcji. Za to brodząc w krystalicznie czystej, ciepłej wodzie, wylegując się na piasku i racząc się świeżymi kokosami, masz szansę na odnalezienie spokoju i radości, która naturalnie wypełnia każdego kto postawi stopę w tym raju na ziemi.

Warto dodać, że Seszele to idealne miejsce na romantyczny wyjazd dla zakochanych. Kilkadziesiąt gwarantujących intymność bezludnych wysepek, szum oceanu, rajska atmosfera sprawia że Seszele są coraz częściej wybieranym miejscem na zawarcie związku małżeńskiego i podróż poślubną.

Atrakcje Seszeli

Mahe to największa z wysp - znajduje się tu międzynarodowy port lotniczy, jak również wznoszący się na wysokość 905 m n.p.m. najwyższy szczyt Seszeli - Morne Seychellois oraz tętniąca życiem stolica kraju - Victoria.

Rodziny z dziećmi mogą ciekawie spędzić czas w Ogrodzie Botanicznym w Victorii - będzie to okazja do poznania tropikalnej przyrody wysp oraz nakarmienia ogromnych żółwi. Miłośnicy przyrody zrobią tu zdjęcia rajskim kwiatom i zgłębią wiedzę o wyjątkowym gatunku palmy - coco de mer, której nasiona są największe na świecie.

Najlepszym miejscem by skosztować tropikalnych owoców, kupić pamiątki oraz poczuć niezwykłą atmosferę jest kolorowy stuletni bazar przy Market Street w Victorii. Warto przyjść tu wcześnie rano zabierając aparat fotograficzny.

Wielbiciele plaż chętnie odwiedzają położoną na południu Anse Intendace uważaną za najpiękniejszą zatokę na wyspie. Piaszczysta plaża to doskonałe miejsce na piknik i błogi relaks. W czasie południowo-wschodniego monsunu wysokie fale i prądy morskie utrudniają tu pływanie, ale jednocześnie stwarzają doskonałe warunki do uprawiania surfingu.

Spokojniejsza woda jest przy najpopularniejszej plaży na Mahe - Beau Vallon, gdzie znajdują się bary, restauracje oraz centrum nurkowe i sportów wodnych. Złoty piasek, cień palm i krystalicznie czystą wodę znaleźć można też w jednej z setek innych zatok na każdej z wysp. Podczas rejsu warto odkryć swoją ulubioną, być może jeszcze nienazwaną plażę.

Pasjonaci nurkowania uwielbiają koralowe wysepki i rafy otaczające Praslin. Woda skrywa bajeczny kolorowy świat niezliczonych gatunków ryb, koralowców i bezkręgowców. Podstawowy zestaw do snurkowania, czyli maska, fajka i płetwy, wystarczy aby odkryć podwodne bogactwo Seszeli.
Informacje o regionie

Temperatura na Seszelach jest wysoka przez cały rok i wynosi średnio ok. 27 st. C. Najcieplejsze miesiące to kwiecień, najchłodniejsze zaś- lipiec i sierpień. Pora deszczowa wypada w okresie między grudniem i marcem- wtedy pada przez średnio 15 dni w miesiącu. Położenie Seszeli tuż pod równikiem gwarantuje przyjemną temperaturę przez cały rok, którego pory wyznaczane są przez monsuny. Monsun północno-zachodni wieje od października do marca z przeciętną prędkością 8-12 węzłów. Morze jest wtedy dosyć spokojne a powietrze wilgotne. Idealne warunki do żeglowania są od maja do września, kiedy wieje suchy wiatr południowo-wschodni o przeciętnej sile 10-20 węzłów. W kwietniu i październiku woda jest najspokojniejsza, a jej wysoka przejrzystość stwarza najlepsze warunki do nurkowania. Temperatura w dzień wynosi od 25°C w lipcu i sierpniu do 32°C zimą, a w nocy nie spada poniżej 20°C. Ciepłe wody oceanu (26-28°C) przez cały rok zachęcają do kąpieli, snurkowania i uprawiania sportów wodnych.

Rupia (SCR) – 100 rupii to około 25 złotych. Najlepiej zabrać ze sobą dolary amerykańskie lub euro i na miejscu wymienić na rupie. W wielu miejscach można płacić również kartami kredytowymi.

Na Seszelach przez cały rok obowiązuje czas UTC +4
Oznacza to, że gdy Polsce jest południe, to zimą na Seszelach jest 15:00, a latem 14:00.
Położenie blisko równika sprawia, że długość dnia w ciągu roku jest wyrównana i wynosi ok. 12 godzin - Słońce wschodzi po 6:00 i zachodzi po 18:00.

Aktualna godzina na SeszelachSeszele


Aktualności i wydarzenia

Wydarzenia

Newsletter - zapisz się