Turcja
Turcja
Turcja
Turcja
Turcja
Turcja
Turcja
Jesteś w:    Strona główna  »  Regiony żeglarskie  »  Turcja

Turcja

Piękne plaże, pełne atrakcji kurorty, antyczne ruiny, jedyne w swoim rodzaju miasta i inne cuda natury- to tylko część tego, co ma do zaoferowania Turcja. Ten kraj odkrywa się wszystkimi zmysłami. Nasze oczy zachwycają bajeczne widoki. Bo jak inaczej nazwać połączenie morza, pięknych plaż i urokliwych wzniesień? W powietrzu unosi się zapach przepysznych potraw i niezwykłych roślin,a  nasze uszy zachwyca  dźwięk rozkołysanego morza, szum palm i orientalna, niezwykle klimatyczna muzyka.


Turcja kryje w sobie prawdziwe skarby. Jej niesamowite wybrzeże pokochali turyści z całego świata, a mieszkańcy tworzą niespotykany klimat. Ten niezwykły kraj cechuje wybuchowa wręcz mieszanka kultur. Będąc tu na pewno spotkamy się z zarówno europejskim, jak i czysto azjatyckim stylem życia.


Pływając po wybrzeżu Turcji koniecznością jest odwiedzenie zjawiskowego miasta Stambuł, będącego sercem tego kraju. To miejsce szokuje i zachwyca jednocześnie. Z jednej strony przepych, przepiękne meczety i kipiące wręcz bogactwo, z drugiej zaś ogromna bieda tworzą bardzo dziwną mieszankę.


Turcja ma w sobie wszystkie elementy, składające się na udany wypoczynek: błękitne morze, piękne plaże, ciekawe miasta, niezwykłe zabytki, zadziwiająca kultura i idealna pogoda. Zdecydowanie warto docenić ten fascynujący zakątek świata.

 

 

 
Informacje o regionie

Tureckie lato jest gorące i suche. Od czerwca do sierpnia praktycznie wszystkie dni są słoneczne. Deszcz w tym okresie jest dużą rzadkością. Późna wiosna i wczesna jesień to pora bardzo ciepła, lecz nie aż tak upalna. Pada częściej, lecz nie obficie. Od października do grudnia występuje pora deszczowa. Najzimniejszy miesiąc to styczeń.

Warunkiem otrzymania wizy jest paszport ważny minimum 6 miesięcy. Można ją nabyć, przekraczając granicę drogą lądową, na lotniku lub w porcie morskim. Jej koszt to 15 EURO lub 20 USD. Wiza jest ważna przez 90 dni i można z nią wielokrotnie wjeżdżać na terytorium Turcji.

Oficjalna waluta to lira turecka. 1 EURO = ok. 3 TRY.

Turcja należy do strefy czasowej UTC+2.Turcja


Aktualności i wydarzenia

Wydarzenia

Newsletter - zapisz się