Włochy
Włochy
Włochy
Włochy
Włochy
Włochy
Włochy
Jesteś w:    Strona główna  »  Regiony żeglarskie  »  Włochy

Włochy

Szmaragdowe Wybrzeże Sardynii, nie do końca odkryte przez turystów Wyspy Liparyjskie, czy oszałamiająco piękne okolice Sycylii - wszystkie te miejsca oferują niezapomniane przeżycia. Decydując się na żeglowanie po bezkresnych włoskich wodach odnajdziesz to, co w żeglowaniu jest najpiękniejsze – wyjątkową przygodę, zaciszne i odosobnione miejsca do zacumowania, przepiękne plaże i gościnne rybackie wioski, gdzie smacznie zjesz i znajdziesz chwilę wytchnienia, patrząc na pocztówkowe krajobrazy.

Jednocześnie w każdej chwili będziesz mógł poznać uroki licznych i gwarnych kurortów, gdzie życie towarzyskie toczy się bez przerwy prawie całą dobę. Poznasz klimat prawdziwych Włoch, zakosztujesz prawdziwej włoskiej kuchni i będziesz cieszyć się z pobytu w kraju wiecznego słońca, wina i wyrafinowanego smaku prawdziwego Południa Europy!

Wyjątkowy charakter i piękno tych wód kusi żeglarzy bez względu na ich doświadczenie, dając przyjemność żeglowania każdemu, kto zdecyduje się wybrać ten rejon.
Informacje o regionie

Wybrzeże Włoch cechują łagodne zimy i upalne lata. W okresie turystycznym (maj- październik) średnie temperatury dochodzą do 30 st. C, a temperatura wody rzadko spada poniżej 22 st. Odwiedzających te rejony nie brakuje również w miesiącach zimowych, gdzie dzięki dużemu nasłonecznieniu z przyjemnością można poznawać liczne zabytki.

Włoskie gniazdka elektryczne różnią się nieco od polskich. Napięcie w nich jest takie samo, jednak posiadają one 3 otwory. Urządzenia o europejskiej wtyczce np. ładowarka do telefonu czy aparatu będą pasowały do takiego typu gniazdka, jednak sprzęty wymagające większej ilości energii (suszarki , komputery), posiadające gniazdka z grubymi bolcami wymagać będą specjalnej przejściówki (koszt około 10 złotych). Ponadto, wyjeżdżając do Włoch warto zaopatrzyć się w ubrania, zakrywające ramiona i kolana, gdyż jedynie w takim stroju możemy zwiedzać tamtejsze obiekty sakralne.

Walutą, obowiązującą na terenie Włoch jest EURO.

Włochy należą do tej samej strefy czasowej, co Polska (UTC+1).Włochy


Aktualności i wydarzenia

Wydarzenia

Newsletter - zapisz się